ruce

ZÁŘÍ 2020

 

INFORMACE PRO RODIČE

  • Vstup do mateřské školy pouze se zakrytým nosem a ústy – rouškou ( děti do 6 let bez roušky).

 

  • V co nejkratším čase, si děti po příchodu do budovy důkladně umyjí ruce teplou vodou a mýdlem.

 

  • Nezdržovat se zbytečně v prostorách mateřské školy.

 

  • Dítě s příznaky infekčního onemocnění (zvýšená teplota, kašel, rýma, bolest v krku, bolest hlavy, průjem, ztráta čichu, chuti atd.) nebude vpuštěno do budovy.

 

  • Dítě bude mít na svém místě v šatně v igelitovém sáčku roušku.

 

  • Letos je zakázáno z hygienických důvodů nošení hraček z domova do MŠ.

 

 

JABLÍČKOVÝ DEN

23. září

Ve středu ve školce proběhl jablíčkový den. Děti si společně vyrobily jablková povidla. Posbíraná jablíčka nakrájely a těšily se, až budou moci ochutnat dobrůtku, jaká se jim z toho povede. Za chvíli to ve školce začalo vonět. Nakukovalo se do kastrolu, jak to bublá a nezapomnělo se ani míchat, aby se nám nepřipálila. Po vychladnutí si každý nandal do skleničky povidla a odnesl si mlsku domů. Před nandáváním do skleniček samozřejmě proběhla výstupní kontrola s piškotky a povidly, jestli jsou dobrá…Podle mlaskání  a slovního ohodnocení se jim povedla.

Děti si také jablíčka otiskla na papír na sklenice kompotu, u svačinky na ně čekala jablíčková lodička a naučily se písničku „Vítr klepe na jablíčka“. Nezapomněly napsat babičce dopis o tom, jak dělaly povidla a místo papíru jim posloužila záda kamaráda a místo tužky prstíky. Byl to příjemný voňavý den .

 

Drobovice 76

286 01 Čáslav

IČO 75034417

Telefon: 327 312 177

e-mail: msdrobovice@seznam.cz