ruce

ŘÍJEN 2020

POTRESTANÁ LAKOTA

5. října od 9:00 hodin v MŠ

 Divadélko Kůzle  

Dnes dopoledne k nám do školky po dlouhé době zavítalo divadlo…moc jsme se na něj těšili. Přijelo s pohádkou Potrestaná lakota. V pohádce byla líná a lakotná Zorka, které se nechtělo pracovat a hlavně se dělit s ostatními – na svou lakotu nakonec doplatila. Ale nebyla by to pohádka, kdyby  končila špatně. Stejně tak jak děti ví, že je potřeba se dělit s ostatními a být na ně hodní i Zorka se to nakonec naučila…..pohádka byla podzimně laděná,  děti si připomněly některé ovoce, které roste  na stromech a zeleninu, kterou pěstujeme  na poli. Nechyběly ani písničky, které děti mají moc rády ….

 

 

Začátkem měsíce jsme poprosili rodiče o domácí tvoření podzimní výzdoby s dětmi. Děti vyzdobily školku vlastními výtvory, věnečky, svícny, kyticemi, dýněmi, košíčky. Děkujeme za tyto výrobky, zdobí naši školku. Do vývěsky na autobusové zastávce jsme vystavili výtvory dětí s podzimní tématikou.

POHÁDKA O VELKÉ ŘEPĚ

V měsíci říjnu jsme si zahráli pohádku O veliké řepě. Děti se střídaly v jednotlivých rolích a opakování pohádky nemělo konce………

Drobovice 76

286 01 Čáslav

IČO 75034417

Telefon: 327 312 177

e-mail: msdrobovice@seznam.cz