ruce

ŘÍJEN 2019

 

 

Podzimní výzdoba školky ve spolupráci s dětmi a rodiči

Barevný podzim nás stále překvapuje svojí krásou a kouzelnými barvami. Ve školce jsme si malovali jablíčka, chryzantény, draky, stromy, listí a vše, co k podzimu patří. Některé maminky a tatínkové nás mile překvapili svojí vynalézavostí a nápady a přinesli dekorace na podzimní výzdobu. Mareček s maminkou vyrobili podzimní okénko, Honzík s maminkou přinesli krásného ježka ze šišek a jablíček. Maminka s Maruškou vytvořili krásnou sněžnou sovičku. Tatínek s Eliškou vyrobili z velké díže strašidélko, které nám ráno svítí na chodbě.

 

DLABÁNÍ DÝNÍ

čtvrtek 24. října od 15.30 hodin

 

Na zahradě pod přístřeškem, dýně, nožík a lžíci si prosím přineste s sebou.

 

DRAKIÁDA

Ve čtvrtek odpoledne se sešla asi polovina dětí a rodičů. Nejdříve jsme dlabali a zdobili dýně. Této činnosti se věnovali spíš rodiče – děti přihlížely, pomáhaly, ale za chvíli už dováděly na zahradě a nemohly se dočkat drakiády.

Zpočátku to vypadalo na úplné bezvětří, ale počasí se umoudřilo a slabý vítr konečně zafoukal. Draků se nad polem vznášelo dost, i když to dalo trochu běhání a práce.

Odpolední akce se vydařila, počasí bylo téměř letní.

Na draky vzpomínáme a dýně nás ráno vítají svými světélky do školky.

 

 

DIVADÉLKO ÚSMĚV

24. října od 9:00 hodin

 Divadélko Úsměv – vstup 100,-Kč

 

Dne 24 října za námi do školky přijelo divadélko s pohádkou O švadlence a jejích kamarádech. Děti se seznámily s tím, kdo je švadlenka  a myslivec  –  co dělají a co ke své práci potřebují. Nechyběli jim ani kamarádi medvídek a husa Agáty, která byla trošku „střelená“ a vyváděla samé legrační kousky. Děti se během pohádky díky ní hodně nasmály. Pohádka byla protkaná písničkami, které děti znají a mohly si je také zazpívat a na malou chvilku se stát herci… dopoledne se vydařilo a děti se moc těšily na odpoledne, kdy nás čekalo sluníčko a akce s rodiči na zahradě školky….

Drobovice 76

286 01 Čáslav

IČO 75034417

Telefon: 327 312 177

e-mail: msdrobovice@seznam.cz