ruce

PROSINEC 2019

ČERTOVSKÉ HRÁTKY

5. prosince  – čtvrtek -dopoledne – zábavné hry a soutěže, děti si mohou přinést masky a obleky čerta, Mikuláše nebo anděla

Ve čtvrtek se ve školce od rána začali rojit čerti….pomalu  si mapovali spoje peklíčko, vymýšleli lumpárny a nemohli se dočkat, kdy už se nasvačí a vypukne hlavní ČERTÍ REJDĚNÍ.

Nejprve se dětem přečetl dopis z knihy hříchů od  raracha Belzebuba, který je upozornil na jejich všechny hříchy, ale protože se za děti přimluvil andílek, slíbil jim, že pokud mu slíbí, že budou hodní a splní  zadané úkoly, tak jim do školky pošle jen Mikuláše a čerta pošle do vedlejší školky. Všichni se upsali, jak budou hodní…..myslíme, že jim to aspoň do zítra vydrží J ….

Ve chvíli kdy se všichni upsali, mohli se začít plnit různé úkoly….

  • sbírání dřeva na čertí ohniště
  • nošení žhavých uhlíků do ohně
  • zametání koštětem rozfoukaných uhlíků
  • skákání v pytli, které nesmí chybět
  • pomáhání Mikulášovi projít cestičku, který si na hlavu nasadil velikou čepici a neviděl na cestu
  • přecházení nebe po obláčcích a hlídání, aby se z nich nespadlo
  • třídění nadílky od Mikuláše podle stínů…….

Některé úkoly jsme nestihli splnit (jako je třeba hledání správné barvy rohů čertovi,  zašití mikulášské punčochy nebo namotávání obřího bonbonu) , ty na nás čekají zítra ráno. Nakonec vypukla čertí diskotéka i malá čertovská odměna a čertovské vysvědčení J .  Samozřejmě všichni za jedna, protože zlobení, šklebení, blekotání, poletování po třídě, donášení hříchů na druhé a další čertovské věci zvládají naši malí čertíci s přehledem.

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

6. prosince – pátek -dopoledne nás navštíví Mikuláš

 

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

ve čtvrtek 12. prosince od 15:30 hodin v mateřské škole

Děti se přivítaly s obecenstvem a přednesly básničky a písničky, které jsme se od podzimu naučili. Potom následoval veselý taneček o sněhulákovi, o čertech, o Mrazíkovi a metelici.  Předškoláci samostatně zarecitovali adventní básničky.  Nakonec všichni popřáli krásné vánoce a šťastný nový rok. Děti nakonec dostaly za odměnu dárek. Slečny panenku a kluci auto. Domů si odnesli vlastnoručně vyrobené přáníčko pro rodiče a svícen ze sklenice. Večer po besídce se nadělovalo a děti si dárky rozbalily druhý den dopoledne.

 

 

Vánoční prázdniny od 23. 12 2019 do 3.1.2020

Hodně dárků na vánoce

Hodně štěstí v novém roce

To vše a ještě mnohem víc

Vám přejí děti a zaměstnanci z Drobovic

 

Drobovice 76

286 01 Čáslav

IČO 75034417

Telefon: 327 312 177

e-mail: msdrobovice@seznam.cz