ruce

PROSINEC 2018

 

 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 

1. prosince od 16:00 hodin

  Pořádáno ve spolupráci s Obecním úřadem, spojené s Mikulášskou nadílkou

Rozsvícení vánočního stromku slavnostně zahájil pan starosta. Děti z MŠ vystoupily s pásmem písniček a básniček, které mělo úspěch. Přišel  Mikuláš + anděl+čert a  děti byly odměněny sladkým balíčkem. Dospělí byli pozváni na svařené víno, horký čaj, klobásu, vánočku, cukroví a perníčky.

ČERTOVSKÝ REJ 

4. prosince dopoledne

Tento týden čekáme na Mikuláše, až za námi přijde s nadílkou. Aby nám ten čas lépe utíkal, jedno dopoledne jsme si zpříjemnili ČERTOVSKÝM REJDĚNÍM. Třída byla nazdobená a malé peklíčko se od rána začalo plnit čertíky a čerticemi…naštěstí přišlo i pár andílků, aby nás ochránili.

Čert Blekotal nechal dětem dopis s tím, že si je hlídá během celého roku, jestli jsou hodní a chovají se ve školce, tak jak mají. Psal jim o tom, že už má skoro celý zlobící list zaplněný, že ví, že občas žalují, bouchají kamarády, neuklízejí hračky a umí být někdy zlobivé jak deset malých čertíků dohromady. Měl namířeno za nimi do školky, ale Mikuláš, který za nimi půjde, ho umluvil, že jsou malí a ví, že umí být, ale také na sebe hodní, pomáhají si, malují krásné obrázky a umí poslouchat paní učitelky.

Čert souhlasil pod jednou podmínkou – musí podepsat list, kde mu slíbí, že už budou hodní a musí splnit všechny úkoly, které pro ně nachystal – když vše zvládnou, dostanou i čertí odměnu….

Děti se hned na začátku podepsaly, dostaly svítící náramky, aby se při soutěženi nespálily o uhlíky a kotlíky a pustily se do soutěžení……nosily dříví, sbíraly uhlíky, zametaly uhlíky do ohniště když je rozfoukal vítr, pomáhali Mikulášovi najít cestu, když nic neviděl, třídily věci podle stínů, sbíraly brambory na čertí guláš, namotávaly bonbon a další…. Na konci nechybělo ani čertí vrtění, tančení i blekotání a odměnou jim byla čertí čokoládka a každý dostal uhlí. Někdo víc, někdo míň podle toho, jaký je to „čertisko“…..myslíme, že dopoledne se nám vydařilo a bylo nám fajn…..

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA 

5. prosince dopoledne

Dnes po svačině nás navštívil Mikuláš  s nadílkou. Měl velký seznam, kde bylo o každém napsáno, jak je hodný nebo trošku zlobí. Každý přednesl básničku nebo zazpíval písničku a byl obdarován adventním kalendářem a mikulášským balíčkem.

VÁNOČNÍ BESÍDKA 

18. prosince od 15:45 hodin

Pro rodiče v mateřské škole

Děti vykročily s rozsvícenými svíčkami  za zpěvu koledy Nesem Vám noviny. Přivítaly se s obecenstvem a přednesly básničky a písničky, které jsme se od podzimu učili. Kája zahrála na flétnu zimní píseň Sněží a děti ji zazpívaly. Potom následovala dramatizace pohádky „Stromek v zimě“. Každý si v pohádce zahrál, ať už jako zvířátko, které hledá úkryt před zimou nebo jako stromek a paní Zima. Potom následoval veselý taneček o sněhulákovi, adventní básničky, Rolničky a přání do nového roku. Děti nakonec dostaly za odměnu dárek s krtečkem a vlastnoručně vyrobené přáníčko pro rodiče. Večer po besídce se nadělovalo a děti si dárky rozbalily druhý den dopoledne.

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

5. od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019

NÁSTUP ČTVRTEK 3. 1. 2019

Přejeme všem krásné a klidné vánoční svátky a šťastné vykročení do nového roku. Kolektiv Mateřské školy v Drobovicích

Drobovice 76

286 01 Čáslav

IČO 75034417

Telefon: 327 312 177

e-mail: msdrobovice@seznam.cz