BŘEZEN 2022

Karneval

3. března - zábavné dopoledne

„Hola, hola pojďte dál, dnes tu máme karneval“…ano, ano byl tu u nás ve školce karneval. Ráno na děti čekala vyzdobená školka a malé překvapení v podobě létajících balonků na stropě v šatně. (Nová drobnost pro děti, na zpříjemnění akcí a odpoledního usínání, je tam možnost více druhů obrázků). Od rána se ze šatny do třídy trousily různé masky…vlka, policajta, kuchařky, tygříka, kočky, vojáka, piráta, víly, kosmonauta a nechyběla ani zebra ….jedna hezčí maska jak druhá. Od rána byly děti natěšené 😊 nevytahaly ani moc hraček a chodily jako kolovrátek s tím, kdy už budeme soutěžit 😊. Po svačině začal očekávaný karneval. Na začátku nechybělo představení masek sovičce Rozárce, která celé naše soutěžní zápolení bedlivě sledovala. Potom na děti čekaly soutěže.

  • Princezna na louce poztrácela korále, děti je musely sebrat do košíčku a potom „navléknout“ na korále.
  • Sloník Toník byl smutný, chtěl mít ozdobený chobot, ale byl to nešika…děti házely kroužky slonovi na chobot.
  • V království princezny Anabely foukal vítr a sfoukl jí věž, ze které vyhlížela svého prince ….děti jí pomohly věž postavit.
  • Mezi slavením nesmí chybět ani občerstvení a nesmí se zapomenout na pití….děti si pro svůj pohárek kouzelného nápoje doběhly po psích stopách a brčkem zvládly vypít kouzelný nápoj.
  • Znáte pohádku O Koblížkovi…děti už ví, že koblížek je neposeda a utekl dědečkovi z okna z mísy, povedlo se jim ho dokutálet do ní zpět.
  • Šašek Vašek nezbeda, nedal pozor na medvěda …měl roztrhané kalhoty…děti musely posbírat záplaty a jeho kalhoty mu opravit.
  • I paní učitelka si chce zamlsat a má moc ráda zmrzlinu 😊…děti jí nosily kopeček zmrzliny přes kamení a dávaly pozor, aby jim nespadla.

Čas rychle utíkal a na konci nechyběla ani diskotéka a malá odměna . Ta na děti, které nebyly ve školce čeká v šatně na jejich značce.

24.března OD 9:00 HODIN

Na zahrádce je tak sladce

divadélko Kůzle

Ve čtvrtek se všechny děti těšily do školky, protože věděly, že hned po svačince za námi přijede divadélko Kůzle s některou ze svých krásných pohádek. Pohádku jsme zvolili, díky blížícímu se jaru – Na zahrádce je tak sladce. Byl to krásný program, kde se děti dozvěděly, jak se připraví půda pro semínka, jak se zasadí rostlinka, jak roste, co na zahrádce roste a jak se o vše staráme. Herci nám zpívali jednu písničku za druhou, které byly veselé a nenechaly děti v klidu sedět. Moc se nám líbí, že děti jsou zapojovány do písniček, tančí, učí se krátké texty a zapojují se do různých úkolů, spojených s tématem. Dětem se moc pohádkové dopoledne líbilo a těšíme se na další.

29.března OD 9:30 HODIN

Smysly zvířat

Dnes za dětmi přijela zvířátka ze Záchranné stanice ve Žlebech. Bylo to velmi milé povídání doplněno ukázkami zvířátek. Děti se dozvěděly o některých smyslech zvířat, čím si které prozkoumává okolí, zda sluchem, hmatem, zvukem či zrakem atd. Jak se chovat v přírodě a hlavně ke zvířátkům. Některá zvířátka si děti mohly i pohladit a díky tomu zjistily, že ježek nepíchá, had není slizký, potkan je heboučký a šváb příjemně lechtá na rukou 😊. Děti si měly možnost prohlédnout i netopýra, poštolku a nádhernou sovu. Každé zvířátko mělo své jméno a u sovičky děti roztály, protože se jmenovala Rozárka stejně jako naše školková sovička. Bylo to moc milé dopoledne, kde děti měly možnost přímého kontaktu s ne tak běžnými zvířátky.

PS: …většina dětí byla nadšená ze závodů švábů Vandy a Fandy, kdy jim lezly po rukou a většina je chtěla domů 😀 …

Domácí zvířata

Jak dělá pes? kočka? kráva? slepice?

Na konci března jsme si s dětmi povídali o domácích zvířátkách. Vedle toho, že se děti učily, jaká domácí zvířátka známe, jaké zvuky vydávají, jaká mají mláďátka, básničky a písničky o nich, napodobovaly pohyby zvířátek a nechyběly ani výtvory k danému tématu. V pátek na děti čekalo překvapení.

Do školky se k nám zaběhla stračena Mařena 😀 . Na ní si děti vyzkoušely, jaké je to dojit mlíčko, jak namáhavá je to práce, než se nadojí třeba jen hrníček mlíčka, který mají na svačinku. Povídali jsme si, co všechno se z mléka vyrábí a děti si ušlehaly šlehačku…prý byla mňam. Vysvětlovali jsme si, jak se dřív tlouklo máslo a také jsme si svoje „utloukli“. Dětem moooooc chutnalo na jednohubkách a chtěly přidávat 😀 …hláška „je to fakt výborný“ zaznívala, jak od papoušků 😀 . Doufáme, že dnešní den se dětem opravdu ve školce líbil .