DUBEN 2022

ČARODĚJNICKÝ REJ

Poslední pátek v dubnu byl u nás ve školce ve znamení čarodějnic. Maminkám patří poděkování za „vymódění“ dětí do kostýmů, moc jim to slušelo.  V nich děti už ráno přicházely do školky a těšily se na společné čarodějnické rejdění. Ráno děti našly dopis od čarodějnice Kanimůry, která jim v něm slíbila získat nápovědu k najití kouzelných kyseláčů, když splní zadané úkoly.

Naše úkoly z dnešního dne:

  • Čarodějnici Kanimůře utekly barevní pavouci…úkolem dětí bylo, všechny pavouky pochytat plácačkou, podle toho, jakou barvu pavouka říkala hlavní čarodějnice.
  • Kanimůra je pěkně protivná a zlá čarodějnice, když má hlad…děti ji musely nakrmit kyselým pomerančem, ale nesměly se ho dotknout, aby neucítila člověčinu a nedostala chuť na dětičky…a tak jim pomohla košťátka, s kterými nametly pomeranč čarodějnici přímo do „huby“.
  • Když čarodějnice moc křičí, probudí se netopýři a létají všude kolem – děti je musely pomocí kolíčků položit na kouzelný strom, aby zase usnuli.
  • Na slet čarodějnic a čarodějů je potřeba se vyfintit a zkrášlit – děti měly za úkol ozdobit kroužky klobouk…některým hodně foukal vítr a létalo to mimo
  • Děti pomohly zachránit Jeníčka před ježibabou, když jí loupal perníček na střeše…rychle mu postavily komín, aby se za něho mohl schovat…zaběhaly si, protože se pro každou cihličku na komín musely vracet zpátky na start.
  • Když už uměly postavit komín, musí také zvládnout se mu vyhýbat, když letí na koštěti, aby nebyla srážka…musíme napsat, že krom dvou komínů z vesnice všechny stojí dál .
  • Posledním úkolem bylo donést kouzelnou ingredienci přes žhavé kameny do kouzelnického kotlíku a nesměla upadnout na zem…

Po splnění úkolů získaly děti nápovědu a hledaly ukrytou krabici. Nechybělo ani rejdění a tančení s čarodějnickými písničkami. Věříme, že se dětem dopoledne líbilo stejně jako nám.