Mikulášská nadílka

prosinec 2023

Mikulášská nadílka

+ Čertovský rej

Dnes si děti dopolední čekání na zpříjemnily hraním na. Od rána se ze šatny trousili čertíci a čertice a nechyběli ani dva andílci. Moc to všem slušelo, byli rozkošní, maminky jim připravily krásné kostýmy.

Po svačince všichni začali plnit úkoly, aby jim čekání na rychleji utíkalo. Nosili uhlík do , trénovali běh, aby stihli utéct čertům, kdyby náhodou přišli ….v jednu chvíli bylo ve školce slyšet zvonění a rachot….najednou ve školce byla jedna socha vedle druhé, nikdo se ani nehnul – …. všechno jsme zkontrolovali, nikde nikoho nenašli a říkali jsme si, že asi viděli jak si hezky hrajeme a raději  letěli ještě do jiné školy… pokračovali jsme v úkolech –  přecházeli na obláčcích, namotávali obrovský bonbon, házeli míčky do čertovské krabice, pomáhali si navzájem projít cestičkou, když druhý kamarád měl velikánskou čepici na hlavě a neviděl na cestu. Potom už byli celí netrpěliví a obhlíželi a poslouchali, jestli už konečně nejde ten Mikuláš s dobrotami a najednou uslyšeli zvoneček a vešel do dveří. Od každého si poslechl básničku, od někoho s malou dušičkou, od někoho dokonce se slzičkami….podaroval děti dobrotami a pospíchal ještě za dětmi do školy, ale slíbil, že zase za rok se za nimi přijde podívat.