KVĚTEN 2026
Výlet
Čáslav
Dnešní dopoledne bylo v naší mateřské škole plné zážitků, objevování a radosti. Starší děti se vydaly linkovým autobusem na výlet do Čáslav,i kde navštívily Městské muzeum. Cestou si prohlédly vlakové nádraží, vystoupaly po schodech na most a se zájmem pozorovaly projíždějící vlak a zvládly spočítat kolik má vagónů. V muzeu děti obdivovaly rozsáhlou expozici zvířat, sbírku kamenů a skla a také místnost, která je přenesla do časů našich prababiček. Prošly se i zahradou muzea s interaktivními prvky a měly možnost nahlédnout do probíhajícího výukového programu pro žáky základní školy. Na závěr návštěvy se děti nezapomněly podepsat do knihy návštěv a poděkovat za příjemně strávený čas. Největší radost jim, ale stejně udělala chvíle, kdy si mohly rozbalit své batůžky a ochutnat dobroty připravené od maminek.
Mladší děti na svůj výlet nevyrazily autobusem ani autem, ale posloužily jim jejich vlastní nožky, díky kterým objevovaly krásy přírody rozléhající se jen kousek od mateřské školy. Cílem jejich dopoledního putování bylo pozorování přírody a děti měly velké štěstí na zajímavé objevování. Pozorovaly šneky, včelky v úlu a měly štěstí i na čmeláčka vracejícího se do svého úkrytu. Se zaujetím sledovaly také rostliny, které je obklopují, a našly si čas i na hry ve volné přírodě. Stejně jako starší děti se i ony těšily na chvíli, kdy si budou moci v přírodě posedět, rozbalit své batůžky a pochutnat si na dobrotách připravených od jejich maminek.
Po návratu do školky si děti s nadšením vzájemně vyprávěly své zážitky a dojmy z dopoledních dobrodružství.










